Přístrojová pedikúra

zahrnuje krátkou lázeň na omytí nohou, desinfekci nohou, ošetření, zkrácení nehtů a vyčištění prostoru mezi nehtem a nehtovým valem, odstranění ztvrdlé kůže pomocí brusného kotoučku, peeling, popřípadě odstranění kuřího oka, zrohovatělé či rozpraskané kůže (např. na patách), krátká masáž nohou, na závěr aplikaci krému dle typu pokožky

Ošetření zarostlého nehtu pomocí špon -

desinfekce, očištění zarústající části a okolí, uvolnění, aplikace tamponády s protizánětlivým roztokem

Příklady nehtových rovnátek a jejich aplikace

Příklad zarostlého nehtu před a po aplikaci rovnátka. Rovnátko byo aplikováno po dobu 9-ti měsíců.

Jaké používáme preparáty?

  • S velkým nadšením a vynikající osobní zkušeností používám preparáty německé značky Spirularin. Spirularin obsahule patentovanou složku Spiralin, který je extrahován z řas Spirulina platensis.
  • velmi oblíbenou a za dlouhá léta etablovanou značkou v oboru pedikúry a podologie je značka Podopharm, založená na přírodní bázy 

Mykózy nehtů a kůže (Plísně)

Co je to onychomykóza?

Onychomykóza, také známá jako dermatofytická onychomykóza, je to postižení nehtových plotének, popř. nehtových lůžek. U nás v Česku je onychomykóza nškdy nazývaná jednoduše jako "plíseň". Je to nejčastější onemocnění nehtů a tvoří asi polovinu všech nehtových abnormalit. Prevalence onychomykózy je asi 6 až 8 % dospělé populace.

Příznaky : 

Nejčastějším příznakem plísňové infekce nehtů je ztluštělý nehet, změna zbarvení, popř. deformace nehtu. Barva postiženého nehtu bývá bílá, černá, žlutá nebo zelená. S postupem infekce se nehet může stát křehkým a některé jeho části se mohou ulomit. Pokud se infekce neléčí, může se kůže pod nehtem a kolem nehtu bolestivě zanítit. Mohou také vzniknout bílé nebo žluté skvrny nebo šupinatá kůže u nehtu. Lidé s onychomykózou mohou mít významné psychosociální problémy způsobené vzhledem nehtů, zvláště když jsou postiženy prsty na rukou, které jsou prakticky vždy viditelné.

Therapie:

Léčba onychomykózy je náročná, protože plíseň bývá obtížně přístupná. Příznaky odeznívají velmi pomalu, třeba rok i déle, poněvadž nový nehet musí zcela nahradit starý, infikovaný. Důležitou součástí léčby je i dodržování pravidelné hygieny (denní mytí nohou, důkladné osušení nohou včetně meziprstních prostor, používání vlastního ručníku, který se pravidelně pere odděleně od dalšího prádla a v neposlední řadě každodenní výměna čistých BAVLNĚNÝCH ponožek)

Proč je sterilizace přístrojů tak důležitá ?


Sterilizace nástrojů na pedikúru je nedílnou součástí celého dezinfekčního procesu. Tento proces začíná očištěním nečistot pod tekoucí vodou, nadále vložením do ultrazvukové vany. Ultrazvukové čištění je rychlý, efektivní a velmi účinný způsob, jak zbavit nástroje nečistot a mastnoty.

Sterilizace znamená odstranění (usmrcení) všech mikroorganismů i jejich zárodků z příslušného prostředí. Provádí se při teplotě 180 stupňů Celsia.